Soccer Match Results – 01/20/2024

Africa: Africa Cup

Algeria 2 – 2 Burkina Faso
Mauritania 2 – 3 Angola
Tunisia 1 – 1 Mali
Albania: Superliga
Partizani Tirana 1 – 2 Laçi
Erzeni Shijak 0 – 1 Vllaznia Shkodër
Asia: Asian Cup
Jordan 2 – 2 South Korea
Bahrain 1 – 0 Malaysia
Australia: A-League
Western Sydney Wanderers 1 – 2 Perth Glory
Bangladesh: Premier League
Bangladesh Police 2 – 3 Mohammedan Dhaka
Abahani Dhaka 3 – 1 Sheikh Russel
Abahani Chittagong 2 – 2 Brothers Union
Belgium: First Division A
Club Brugge 3 – 0 Westerlo
Standard Liège 0 – 1 Kortrijk
Genk 1 – 1 Cercle Brugge
Cambodia: Premier League
Phnom Penh Crown 4 – 1 Kirivong Sok Sen Chey
Svay Rieng 3 – 3 Boeung Ket
Colombia: Primera A
Once Caldas 2 – 1 Boyacá Chicó
Deportivo Pereira 2 – 2 Deportivo Cali
Costa Rica: Primera División
Guanacasteca 2 – 2 Santos de Guápiles
Cyprus: 1. Division
Doxa 0 – 3 Apollon
AEL 1 – 1 Ethnikos Achna
England: Championship
Blackburn Rovers 1 – 1 Huddersfield Town
Bristol City 1 – 1 Watford
Middlesbrough 1 – 1 Rotherham United
Norwich City 2 – 0 West Bromwich Albion
Plymouth Argyle 3 – 1 Cardiff City
Queens Park Rangers 2 – 0 Millwall
Sheffield Wednesday 1 – 2 Coventry City
Stoke City 1 – 2 Birmingham City
Swansea City 1 – 3 Southampton
Bromley 2 – 2 Boreham Wood
Dorking Wanderers 1 – 0 Gateshead
Ebbsfleet United 0 – 1 Hartlepool United
Kidderminster Harriers 4 – 2 Aldershot Town
Bristol Rovers 1 – 2 Blackpool
Burton Albion 2 – 0 Charlton Athletic
Exeter City 0 – 0 Cambridge United
Fleetwood Town 0 – 1 Portsmouth
Leyton Orient 1 – 0 Bolton Wanderers
Lincoln City 0 – 0 Derby County
Peterborough United 2 – 1 Shrewsbury Town
Wigan Athletic 1 – 0 Reading
Barrow 1 – 3 Crewe Alexandra
Gillingham 1 – 1 Forest Green Rovers
Milton Keynes Dons 1 – 2 Morecambe
Newport County 1 – 0 Wrexham
Arsenal 5 – 0 Crystal Palace
Brentford 3 – 2 Nottingham Forest
France: Coupe de France
Nantes 0 – 1 Laval
Orléans 1 – 4 PSG
Le Puy Foot 2 – 1 Dunkerque
Trélissac 1 – 2 Brest
Valenciennes 2 – 1 Paris FC
Rodez 1 – 3 Monaco
Bordeaux 2 – 3 Nice
Germany: 2. Bundesliga
Schalke 04 0 – 2 Hamburg
St. Pauli 2 – 0 Kaiserslautern
Nürnberg 3 – 0 Hansa Rostock
Elversberg 2 – 2 Hannover 96
Jahn Regensburg 1 – 1 Verl
Hallescher FC 3 – 1 Ingolstadt
Lübeck 2 – 1 Waldhof Mannheim
Dynamo Dresden 0 – 1 Sandhausen
1860 München 4 – 1 MSV Duisburg
RB Leipzig 2 – 3 Bayer Leverkusen
Freiburg 3 – 2 Hoffenheim
Koln 0 – 4 Borussia Dortmund
Bochum 1 – 0 Stuttgart
Heidenheim 1 – 1 Wolfsburg
Darmstadt 2 – 2 Eintracht Frankfurt
Greece: Super League
OFI 1 – 0 Panaitolikos
PAS Giannina 0 – 2 Panserraikos
Lamia 4 – 1 Kifisia
Guatemala: Liga Nacional
Municipal 5 – 1 Guastatoya
Antigua GFC 2 – 0 Achuapa
Marathón 3 – 1 UPNFM
International Friendlies: Friendlies
United States 0 – 1 Slovenia
Italy: Serie A
Roma 2 – 1 Hellas Verona
Udinese 2 – 3 Milan
Cosenza 4 – 2 Venezia
FeralpiSalò 3 – 0 Catanzaro
Lecco 1 – 3 Pisa
Palermo 4 – 2 Modena
Reggiana 2 – 2 Como
Spezia 0 – 1 Cremonese
Ternana 3 – 1 Cittadella
Brescia 1 – 1 Südtirol
Kenya: KPL
Bandari 2 – 2 Kariobangi Sharks
Gor Mahia 1 – 0 Tusker
Shabana 0 – 1 Ulinzi Stars
KCB 0 – 0 Muhoroni Youth
Mexico: Liga MX
Puebla 1 – 2 Necaxa
Atlético San Luis 3 – 1 Pumas UNAM
Juárez 0 – 0 Cruz Azul
Netherlands: Eredivisie
NEC 1 – 0 Twente
Heracles 1 – 1 Volendam
AZ 2 – 2 PEC Zwolle
Excelsior Maassluis 5 – 0 Lisse
Scheveningen 0 – 5 Quick Boys
Koninklijke HFC 1 – 1 Kozakken Boys
Katwijk 1 – 3 Almere City II
Nicaragua: Primera Division
Municipal Jalapa 1 – 2 Sport Sébaco
Nigeria: NPFL
Doma United 1 – 1 Rivers United
Bendel Insurance 3 – 1 Sporting Lagos
Kwara United 1 – 0 Sunshine Stars
Northern Ireland: Championship 1
Knockbreda 1 – 3 Newington
Ballinamallard United 4 – 0 H&W Welders
Institute 2 – 0 Ballyclare Comrades
Portadown 3 – 2 Dergview
Cliftonville 3 – 0 Ballymena United
Coleraine 0 – 2 Carrick Rangers
Dungannon Swifts 0 – 2 Larne
Linfield 1 – 0 Crusaders
Paraguay: Division Profesional
Sportivo Luqueño 2 – 0 2 de Mayo
Portugal: Primeira Liga
Casa Pia 1 – 3 Farense
Porto 5 – 0 Moreirense
Estoril 1 – 2 Arouca
Romania: Liga I
Universitatea Cluj 2 – 1 Hermannstadt
Petrolul 52 1 – 0 Dinamo Bucureşti
Scotland: FA Cup
Airdrieonians 1 – 0 St. Johnstone
Ayr United 3 – 0 Kelty Hearts
Bonnyrigg Rose 2 – 1 Falkirk
Dumbarton 1 – 4 Rangers
Forfar Athletic 0 – 1 Hibernian
Greenock Morton 2 – 0 Montrose
Inverness CT 4 – 0 Broomhill
Kilmarnock 2 – 0 Dundee
Livingston 2 – 1 Raith Rovers
Motherwell 3 – 1 Alloa Athletic
Ross County 0 – 3 Partick Thistle
St. Mirren 1 – 0 Queen of the South
Spartans 1 – 2 Hearts
East Fife 2 – 2 Peterhead
Stenhousemuir 1 – 0 Stranraer
Spain: La Liga
Celta de Vigo 0 – 1 Real Sociedad
Valencia 1 – 0 Athletic Club
Villarreal 1 – 1 Mallorca
Rayo Vallecano 0 – 2 Las Palmas
Teruel 1 – 0 Cornellà
Cultural Leonesa 1 – 1 Fuenlabrada
Antequera 1 – 0 Atlético Madrid II
Linares Deportivo 2 – 0 Mérida
Sanluqueño 2 – 1 Real Madrid II
Albacete 0 – 1 Alcorcon
Amorebieta 0 – 2 Eldense
Espanyol 2 – 1 Villarreal II
Racing Ferrol 1 – 3 Real Oviedo
Tenerife 1 – 2 Sporting Gijon
Pontevedra II 2 – 0 Somozas
Sarriana 2 – 0 Rápido Bouzas
Poblense 1 – 0 Santanyí
Collerense 1 – 2 Alcúdia
Arenal 1 – 2 Llosetense
Binissalem 0 – 0 Platges Calvià
Inter Manacor 0 – 1 Felanitx
Mercadal 0 – 2 Ibiza Islas Pitiusas
L’Entregu 0 – 0 Urraca
Tropezón 3 – 0 Cartes
Escobedo 2 – 1 Sámano
Vimenor 3 – 1 Velarde
Touring 1 – 1 Durango
San Ignacio 2 – 0 Leioa
Beasain 1 – 2 Deusto
Portugalete 3 – 1 Deportivo Alavés III
Derio 2 – 0 Añorga
Anaitasuna 2 – 2 Basconia
Pobla Mafumet 3 – 0 L’Hospitalet
Rayo Ibense 2 – 0 Roda
Elche II 3 – 2 Soneja
Atzeneta 1 – 0 Castellonense
Palencia CF 1 – 2 Atlético Tordesillas
Burgos Promesas 0 – 2 Atlético Astorga
Villaralbo 0 – 1 La Virgen del Camino
Txantrea 1 – 3 Ardoi
Huarte 4 – 1 Lagunak
Burladés 1 – 4 Cirbonero
Ceuta II 1 – 3 Atlético Espeleño
Cartaya 0 – 2 Ciudad de Lucena
Conil 0 – 0 Ayamonte
La Solana 0 – 2 Socuéllamos
San Clemente 0 – 1 Torrijos
Atlético Melilla 1 – 2 Juventud Torremolinos
Teror 0 – 3 Tenerife II
Santa Úrsula 5 – 1 La Cuadra
Herbania 0 – 2 Las Palmas II
Buzanada 0 – 0 Panadería Pulido
Alcantarilla 1 – 1 Lorca Deportiva
Plus Ultra 2 – 0 Algar
Racing Murcia 3 – 0 Balsicas Atlético
Montecasillas 1 – 2 CAP Ciudad de Murcia
Casalarreina 1 – 3 Calahorra II
Switzerland: Super League
Lausanne-Sport 0 – 1 St.Gallen
Young Boys 1 – 0 Grasshoppers
Turkey: 1. Lig
Erzurumspor FK 1 – 0 Bodrum FK
Boluspor 2 – 1 Bandırmaspor
Kocaelispor 2 – 1 Eyüpspor
Serik Belediyespor 0 – 0 Diyarbekirspor
Ankara Demirspor 0 – 0 Ankaraspor
Arnavutköy Belediyespor 0 – 1 Somaspor
Etimesgut Belediyespor 0 – 1 Iğdır FK
Kasımpaşa 3 – 0 Hatayspor
Fatih Karagümrük 1 – 1 Istanbul Basaksehir
Pendikspor 4 – 0 Besiktas
Adana Demirspor 1 – 1 Ankaragücü
Alanyaspor 2 – 1 Rizespor
Wales: Feeder Leagues
Airbus UK 3 – 0 Flint Town United
Buckley Town 5 – 1 Prestatyn Town
Guilsfield 2 – 1 Ruthin Town
Holywell 2 – 1 Bangor 1876
Llandudno 2 – 3 Gresford Athletic
Porthmadog 1 – 2 Mold Alexandra
Baglan Dragons 2 – 0 Caerau (Ely)
Carmarthen Town 0 – 1 Ammanford
Cwmbran Celtic 1 – 2 Abertillery Bluebirds
Llantwit Major 1 – 0 Afan Lido
Trefelin 1 – 0 Abergavenny Town

Soccer Betting Options

Share this article:
Previous Post: Johnson, Knaus, and Donnie Allison officially join NASCAR Hall of Fame

January 20, 2024 - In Sports

Next Post: Microsoft Employee Emails Hacked by Russia-Linked ‘Midnight Blizzard’ Group, Company Says

January 21, 2024 - In Technology

Related Posts