Soccer Match Results – 01/21/2024

Africa: Africa Cup

Morocco 1 – 1 Congo DR
Zambia 1 – 1 Tanzania
South Africa 4 – 0 Namibia
Asia: Asian Cup
Oman 0 – 0 Thailand
Kyrgyzstan 0 – 2 Saudi Arabia
Australia: A-League
Central Coast Mariners 2 – 1 Melbourne City
Azerbaijan: Premyer Liqa
Sabah 0 – 0 Neftchi Baku
Belgium: First Division A
Antwerp 4 – 1 Sporting Charleroi
OH Leuven 1 – 1 Anderlecht
RWDM 0 – 1 AS Eupen
Union Saint-Gilloise 2 – 1 Sint-Truiden
Waasland-Beveren 0 – 2 Club Brugge II
Zulte-Waregem 1 – 1 KRC Genk II
Patro Eisden 3 – 1 Standard Liège II
Cambodia: Premier League
National Defense 4 – 0 Dangkor Senchey
NagaWorld 4 – 1 Angkor Tiger
Visakha 3 – 1 Prey Veng
Colombia: Primera A
Millonarios 5 – 0 Independiente Medellín
América de Cali 0 – 1 Águilas Doradas
Costa Rica: Primera División
Herediano 0 – 1 San Carlos
Deportivo Saprissa 1 – 1 Cartaginés
Alajuelense 0 – 0 Municipal Liberia
Puntarenas 0 – 0 Municipal Grecia
Cyprus: 1. Division
AE Zakakiou 0 – 0 Omonia Nicosia
APOEL 6 – 0 Othellos
Karmiotissa 0 – 1 Nea Salamis
England: Championship
Leeds United 2 – 1 Preston North End
AFC Bournemouth 0 – 4 Liverpool
Sheffield United 2 – 2 West Ham United
France: Coupe de France
Rennes 2 – 1 Olympique Marseille
Racing 0 – 1 Lille
Clermont 1 – 3 Strasbourg
Sochaux 3 – 2 Reims
Rouen 4 – 3 Toulouse
Châteauroux 0 – 1 Le Havre
Saint-Priest 4 – 1 Romorantin
Germany: 2. Bundesliga
Hertha BSC 2 – 2 Fortuna Dusseldorf
Paderborn 0 – 1 Greuther Fürth
Magdeburg 1 – 0 Wehen Wiesbaden
Preußen Münster 2 – 1 Arminia Bielefeld
Ulm 2 – 0 Unterhaching
Freiburg II 0 – 0 Borussia Dortmund II
Bayern Munich 0 – 1 Werder Bremen
Borussia M’gladbach 1 – 2 Augsburg
Greece: Super League
Aris 1 – 2 Olympiakos
Atromitos 0 – 5 AEK Athens
Volos NFC 1 – 5 PAOK
Panathinaikos 2 – 0 Asteras Tripolis
Guatemala: Liga Nacional
Malacateco 1 – 0 Xelajú
Comunicaciones 3 – 0 Xinabajul
Deportivo Zacapa 1 – 0 Mixco
Coatepeque 1 – 3 Cobán Imperial
Vida 1 – 2 Real España
Real Sociedad 3 – 2 Victoria
Italy: Serie A
Empoli 3 – 0 Monza
Frosinone 3 – 1 Cagliari
Lecce 0 – 3 Juventus
Salernitana 1 – 2 Genoa
Ascoli 2 – 2 Bari
Kenya: KPL
Posta Rangers 1 – 0 Murang’a SEAL
Police 2 – 0 Nzoia Sugar
Talanta 3 – 5 Bidco United
Leopards 2 – 0 Nairobi City Stars
Mexico: Liga MX
América 2 – 0 Querétaro
Atlas 0 – 0 Tijuana
Netherlands: Eredivisie
Utrecht 1 – 1 PSV
Vitesse 1 – 2 Feyenoord
Sparta Rotterdam 0 – 2 Go Ahead Eagles
Ajax 4 – 1 RKC Waalwijk
ADO ’20 1 – 5 Sparta Rotterdam II
Nicaragua: Primera Division
Deportivo Ocotal 1 – 0 Managua
Matagalpa 1 – 0 Walter Ferretti
UNAN Managua 0 – 2 Real Estelí
Nigeria: NPFL
Shooting Stars 1 – 2 Enyimba
Gombe United 1 – 1 Bayelsa United
Akwa United 1 – 0 Enugu Rangers
Remo Stars 2 – 1 Abia Warriors
Niger Tornadoes 0 – 0 Katsina United
Kano Pillars 2 – 1 Heartland
Lobi Stars 1 – 0 Plateau United
Paraguay: Division Profesional
Cerro Porteño 3 – 1 Sportivo Trinidense
Portugal: Primeira Liga
Chaves 0 – 0 Rio Ave
Vitoria Guimaraes 3 – 0 Estrela
Portimonense 0 – 2 Gil Vicente
Romania: Liga I
Botoșani 1 – 0 CFR Cluj
Universitatea Craiova 1 – 2 FCV Farul Constanţa
Scotland: FA Cup
Celtic 5 – 0 Buckie Thistle
Spain: La Liga
Girona 5 – 1 Sevilla
Real Madrid 3 – 2 Almeria
Real Betis 2 – 4 Barcelona
Osasuna 3 – 2 Getafe
Barcelona II 2 – 1 Real Sociedad B
Deportivo La Coruña 2 – 0 Ponferradina
Osasuna II 1 – 1 Tarazona
Gimnàstic Tarragona 2 – 0 Lugo
Real Unión 1 – 2 Arenteiro
Sabadell 2 – 1 Celta de Vigo II
Sestao River 0 – 0 Unionistas de Salamanca
Rayo Majadahonda 1 – 0 SD Logroñés
Algeciras 1 – 0 UD Melilla
Ceuta 0 – 0 San Fernando CD
Malaga 0 – 1 Castellón
Ibiza 3 – 0 Alcoyano
Recreativo Huelva 1 – 1 Córdoba
Intercity 1 – 1 Granada II
Real Murcia 2 – 0 Atlético Baleares
Elche 0 – 0 Real Valladolid
Racing Santander 0 – 2 FC Cartagena
Huesca 2 – 3 Eibar
Mirandes 1 – 1 Levante
UD Ourense 2 – 1 Alondras
Bergantiños 0 – 0 Atlético Arteixo
Arosa 3 – 0 Viveiro
Betanzos 0 – 0 Celta de Vigo III
Silva 0 – 0 Arzúa
Estradense 1 – 1 Barbadás
Polvorín 3 – 0 Paiosaco
Mallorca II 2 – 1 Manacor
Constància 3 – 0 Sóller
Calamonte 1 – 0 Don Álvaro
CD Coria 1 – 0 RCP Valverdeño
Trujillo 1 – 1 Azuaga
Jaraíz 1 – 2 Villafranca
Montehermoso 1 – 0 Fuente Cantos
Jerez 0 – 3 Don Benito
Olivenza 1 – 1 Diocesano
Arroyo 0 – 1 Castuera
Moralo 3 – 1 Atlético Pueblonuevo
Ejea 3 – 1 Illueca
Cariñena 0 – 1 Utrillas
Cuarte 1 – 1 Fuentes
Binéfar 0 – 2 Atlético Monzón
Calamocha 0 – 2 CDJ Tamarite
Caspe 1 – 0 Fraga
Belchite 97 0 – 2 Huesca II
Avilés Stadium 0 – 0 Praviano
Real Titánico 1 – 1 Sporting Gijón II
Barcia 0 – 3 Tuilla
Caudal 2 – 0 Lenense
Llanes 1 – 0 Gijón Industrial
Luarca 1 – 0 Lealtad
Solares 3 – 1 Guarnizo
Villa 4 – 2 Castro
Colindres 0 – 1 Bezana
Revilla 1 – 0 Laredo
Aurrerá Ondarroa 2 – 2 Urduliz
Tona 1 – 1 Vilassar Mar
Grama 0 – 0 Castelldefels
San Cristóbal 3 – 1 Badalona II
Montañesa 0 – 1 Olot
Girona II 0 – 1 Reddis
L’Escala 3 – 2 Rapitenca
Vilafranca 1 – 1 Prat
Peralada 0 – 1 Mollerussa
Silla 0 – 2 Acero
Ontinyent 1931 1 – 0 Castellón II
Utiel 1 – 2 CF Gandía
Levante II 2 – 0 Jove Español
Burriana 1 – 2 Patacona
Torrellano 1 – 0 Villarreal III
Cultural Leonesa II 1 – 0 Colegios Diocesanos
Salamanca UDS 2 – 1 UD Santa Marta
Real Ávila 1 – 0 Mirandés II
Bembibre 0 – 1 Becerril Campos
Subiza 1 – 2 Bidezarra
Pamplona 0 – 0 Cortes
Xerez 3 – 0 Córdoba II
Utrera 3 – 0 Coria CF
Pozoblanco 1 – 0 La Palma
Puente Genil 1 – 1 Xerez Deportivo
Bollullos 1 – 0 Sevilla III
Calvo Sotelo 1 – 0 Atlético Tomelloso
Albacete II 3 – 3 Tarancón
Marchamalo 2 – 1 Quintana
Huracán Balazote 2 – 0 Azuqueca
Conquense 3 – 0 Robledo
Toledo 3 – 0 Villarrubia
Cazalegas 1 – 1 Villacañas
RSD Alcalá 5 – 1 AD Parla
Torrejón 0 – 1 Leganés II
Alcorcón II 0 – 2 Galapagar
Real Madrid III 2 – 1 Collado Villalba
Móstoles 0 – 0 Las Rozas
Pozuelo Alarcón 2 – 2 Trival Valderas
Paracuellos Antamira 0 – 1 Colonia Moscardó
Tres Cantos 0 – 0 Villanueva Pardillo
Canillas 1 – 0 Rayo Vallecano II
Huétor Vega 2 – 2 Huétor Tájar
Motril 1 – 0 Arenas Armilla
Torreperogil 1 – 0 Rincón
Real Jaén 2 – 1 Maracena
Mancha Real 3 – 2 Ciudad de Torredonjimeno
Torre del Mar 0 – 0 Polideportivo Almería
Almería II 0 – 2 Málaga II
Málaga City 0 – 0 El Ejido
Gran Tarajal 0 – 0 Ibarra
Marino 3 – 0 Arucas
Atlético Pulpileño 1 – 1 Muleño
Deportiva Minera 1 – 0 Real Murcia II
Bullense 1 – 3 UCAM Murcia II
Cieza 2 – 1 UD Caravaca
El Palmar 0 – 4 Unión Molinense
Anguiano 1 – 1 Alfaro
Arnedo 3 – 1 Haro Deportivo
Alberite 0 – 4 Varea
UD Logroñés II 1 – 0 Racing Rioja
Oyonesa 0 – 1 Vianés
Comillas 0 – 1 Peña Balsamaiso
Berceo 1 – 0 Tedeón
River Ebro 1 – 3 La Calzada
Cabecense 1 – 2 Gerena
Switzerland: Super League
Lugano 2 – 3 Stade-Lausanne-Ouchy
Zürich 0 – 0 Basel
Turkey: 1. Lig
Şanlıurfaspor 4 – 0 Adanaspor
Gençlerbirliği 3 – 1 Sakaryaspor
Tuzlaspor 2 – 0 Altay
Ankara Keçiörengücü 1 – 1 Manisa FK
Bucaspor 1928 2 – 2 Yeni Mersin İY
Beyoğlu Yeni Çarşı 2 – 0 Nazilli Belediyespor
Adıyaman 1 – 3 Vanspor FK
Bursaspor 1 – 2 Karacabey Belediyespor
Kırklarelispor 1 – 2 Esenler Erokspor
Kırşehir FK 1 – 1 Afyonspor
Zonguldak Kömürspor 2 – 4 1461 Trabzon FK
Uşak Spor 0 – 3 68 Aksaray Belediyespor
Amed 3 – 1 Sarıyer
Fethiyespor 0 – 0 İnegölspor
Belediye Derincespor 0 – 0 Düzcespor
Karaman FK 1 – 0 Denizlispor
24 Erzincanspor 2 – 1 Kastamonuspor
Isparta 32 Spor 1 – 2 Menemen
Trabzonspor 1 – 5 Galatasaray
Fenerbahce 1 – 1 Samsunspor
Sivasspor 2 – 2 Gaziantep FK
Konyaspor 1 – 1 Antalyaspor

Soccer Betting Options

Share this article:
Previous Post: Daytona 24h: Derani unleashes track record to capture pole for Cadillac

January 21, 2024 - In Sports

Next Post: Afghanistan Gold Reserves

January 22, 2024 - In Business

Related Posts