Soccer Match Results – 11/01/2023

Albania: Superliga

Laçi 0 – 1 Partizani Tirana
Vllaznia Shkodër 1 – 1 Erzeni Shijak
Tirana 2 – 0 Teuta Durrës
Argentina: Primera División
Central Córdoba SdE 2 – 0 Unión
Austria: Cup
Austria Vienna 1 – 0 Austria Klagenfurt
Kapfenberger SV 0 – 1 LASK
St. Pölten 4 – 0 Austria Lustenau
Amstetten 1 – 5 Rapid Vienna
Hartberg 1 – 2 Salzburg
Belarus: Coppa
Neman Grodno 1 – 0 Slavia
Belgium: Cup
Lierse K 1 – 4 Antwerp
Standard Liège 5 – 0 Harelbeke
Beerschot 0 – 6 Club Brugge
OH Leuven 5 – 0 Elene-Grotenberge
RWDM 1 – 0 Olympic Charleroi
Waasland-Beveren 3 – 1 Westerlo
Dender 1 – 2 Kortrijk
URSL Visé 0 – 4 Genk
Patro Eisden 1 – 3 Gent
Union Saint-Gilloise 2 – 1 Meux
Brazil: Serie A
Corinthians 1 – 0 Athletico Paranaense
Internacional 1 – 1 América Mineiro
Bulgaria: Cup
Maritsa Plovdiv 0 – 1 CSKA 1948 Sofia
Spartak Varna 1 – 0 Krumovgrad
Septemvri Sofia 5 – 6 Botev Vratsa
Etar VT 0 – 1 CSKA Sofia
Arda 0 – 0 Levski Sofia
Colombia: Primera B
Llaneros 1 – 0 Atlético
Croatia: Cup
Oriolik Oriovac 0 – 8 Dinamo Zagreb
HNK Gorica 4 – 0 Radnik Križevci
AEK Larnaca 3 – 2 Achyronas / Onisilos
Dukla Praha 3 – 1 Vyškov
Slovan Liberec 1 – 0 Mladá Boleslav
Bohemians 1905 1 – 2 Sparta Prague
Baník Ostrava 0 – 1 Zlín
Denmark: DBU Pokalen
AB 2 – 1 Vejle
Viborg 2 – 3 Nordsjælland
Fredericia 3 – 1 OB
Hvidovre 1 – 5 Silkeborg
England: FA Trophy
Kingstonian 0 – 4 Whitehawk
Ipswich Town 1 – 3 Fulham
Manchester United 0 – 3 Newcastle United
AFC Bournemouth 1 – 2 Liverpool
Chelsea 2 – 0 Blackburn Rovers
West Ham United 3 – 1 Arsenal
Everton 3 – 0 Burnley
Fleetwood Town 3 – 3 Blackpool
Estonia: Meistriliiga
Tammeka 0 – 1 Kuressaare
FCI Levadia 0 – 0 Vaprus
Trans 1 – 3 Flora
Finland: Veikkausliiga
Honka 0 – 1 VPS
Germany: DFB Pokal
Viktoria Köln 0 – 2 Eintracht Frankfurt
Sandhausen 2 – 5 Bayer Leverkusen
Saarbrücken 2 – 1 Bayern Munich
Nürnberg 3 – 2 Hansa Rostock
Holstein Kiel 3 – 4 Magdeburg
Freiburg 1 – 3 Paderborn
Hertha BSC 3 – 0 Mainz 05
Borussia Dortmund 1 – 0 Hoffenheim
Pirmasens 2 – 2 Dudenhofen
Sonthofen 1 – 1 Kottern
Ghana: Premier League
Aduana Stars 4 – 2 Bofoakwe Tano
Samartex 3 – 0 Legon Cities
Bechem United 2 – 1 Great Olympics
Hearts of Oak 3 – 1 Medeama
Dreams 0 – 2 Berekum Chelsea
Karela United 1 – 1 Bibiani Gold Stars
Nations 4 – 0 RTU
Guatemala: Liga Nacional
Deportivo Zacapa 3 – 1 Cobán Imperial
Mixco 3 – 0 Coatepeque
Hungary: Magyar Kupa
Dunaföldvár 0 – 1 Nyíregyháza Spartacus
Tatabánya 0 – 2 Újpest
Vasas 3 – 1 Gyirmót
Szeged-Csanád 0 – 1 Kecskemét
Tiszakécske 1 – 0 Ajka
Mezoors 2 – 1 Kaposvári Rákóczi
Unione 0 – 6 Kisvárda
Kozármisleny 4 – 2 Kazincbarcika
Ferencváros 4 – 3 Puskás
ESMTK 0 – 4 MTK
Szentlőrinc SE 3 – 0 Kelen
Veszprém 3 – 2 Budafoki MTE
Szombathelyi Haladás 1 – 2 Zalaegerszeg
Siófok 1 – 3 Diósgyőr
India: Indian Super League
Jamshedpur 2 – 3 Mohun Bagan
Indonesia: Liga 1
Madura United 0 – 1 Persib
Italy: Coppa Italia
Udinese 1 – 2 Cagliari
Lecce 2 – 4 Parma
Genoa 2 – 1 Reggiana
Kenya: KPL
Tusker 0 – 1 Ulinzi Stars
Talanta 0 – 0 Nzoia Sugar
Leopards 0 – 0 Kariobangi Sharks
Bandari 3 – 2 Police
Murang’a SEAL 2 – 1 Nairobi City Stars
KCB 0 – 3 Sofapaka
Shabana 0 – 1 Gor Mahia
Bidco United 3 – 0 Muhoroni Youth
Kyrgyzstan: Top Liga
Abdysh-Ata 1 – 0 Neftchi
Latvia: 1. Liga
Tukums II 2 – 2 JDFS Alberts
Lithuania: 1 Lyga
BFA 1 – 4 TransINVEST Vilnius
Malawi: Super League
Chitipa United 0 – 1 Silver Strikers
Red Lions 1 – 0 Ekwendeni Hammers
Mexico: Liga MX
Toluca 0 – 1 Puebla
Querétaro 1 – 2 Guadalajara
León 1 – 1 Pumas UNAM
Monterrey 3 – 0 Necaxa
Netherlands: KNVB Beker
Rijnsburgse Boys 0 – 1 Groningen
Den Bosch 1 – 2 Excelsior
Scheveningen 0 – 1 USV Hercules
HHC 2 – 0 Heracles
IJsselmeervogels 0 – 2 Sparta Rotterdam
DEM 3 – 1 Hoogeveen
Sparta Nijkerk 0 – 1 Fortuna Sittard
AFC 1 – 0 PEC Zwolle
RKAV Volendam 5 – 0 Eemdijk
Katwijk 5 – 0 TEC
Nigeria: NPFL
Sunshine Stars 2 – 1 Abia Warriors
Heartland 1 – 1 Rivers United
Kano Pillars 3 – 0 Bayelsa United
Kwara United 2 – 1 Sporting Lagos
Niger Tornadoes 0 – 0 Enyimba
Remo Stars 3 – 0 Shooting Stars
Akwa United 1 – 0 Gombe United
Plateau United 1 – 0 Katsina United
North Macedonia: First League
Struga 4 – 0 Vardar Skopje
Paraguay: Division Profesional
Sportivo Ameliano 0 – 0 Club Guaraní
Portugal: Taça da Liga
Sporting Braga 1 – 1 Casa Pia
Romania: Cupa României
Progresul Pecica 0 – 6 Hermannstadt
CSA Steaua Bucureşti 0 – 0 Rapid Bucureşti
SCM Zalău 0 – 1 Gloria Bistriţa
UTA Arad 0 – 1 Universitatea Craiova
Tunari 1 – 1 Voluntari
Russia: Cup
Sochi 2 – 0 Fakel
Lokomotiv Moscow 3 – 0 Rubin Kazan
Spartak Moscow 2 – 3 Krasnodar
Rodina Moskva 3 – 0 Chernomorets
Khimki 4 – 0 Dinamo Vladivostok
Forte Taganrog 0 – 2 SKA Khabarovsk
Scotland: Premiership
Celtic 2 – 1 St. Mirren
Dundee 0 – 5 Rangers
Hearts 1 – 0 Livingston
Motherwell 2 – 4 Aberdeen
St. Johnstone 2 – 1 Kilmarnock
Serbia: Super Liga
Red Star Belgrade 1 – 1 TSC
Slovakia: Cup
Považská Bystrica 1 – 2 Spartak Trnava
Slovan Bratislava 5 – 1 Zemplín Michalovce
South Africa: PSL
TS Galaxy 2 – 3 SuperSport United
Cape Town Spurs 2 – 1 Orlando Pirates
South Korea: FA Cup
Jeonbuk Motors 3 – 1 Incheon United
Jeju United 1 – 2 Pohang Steelers
Spain: Copa del Rey
Hernán Cortés 1 – 12 Real Betis
Tardienta 0 – 12 Getafe
Atlético Lugones 0 – 6 Rayo Vallecano
Quintanar 0 – 3 Sevilla
Turégano 0 – 4 Celta de Vigo
Buñol 0 – 1 Real Sociedad
Rubí 1 – 2 Athletic Club
Boiro 0 – 4 Mallorca
Atlético Astorga 1 – 0 FC Andorra
Real Jaén 2 – 3 Eldense
Azuaga 0 – 1 FC Cartagena
Peña Deportiva 1 – 5 Real Valladolid
Naval 0 – 1 Alcorcon
Terrassa 1 – 0 Albacete
Guijuelo 0 – 3 Sporting Gijon
Utebo 1 – 2 Mirandes
Manresa 1 – 2 Real Oviedo
Europa 0 – 2 Elche
Marbella 1 – 3 Racing Ferrol
Zamora 3 – 2 Racing Santander
Llerenense 0 – 2 Leganes
Compostela 0 – 1 Tenerife
Águilas 0 – 1 Huesca
Valle Egüés 1 – 0 Teruel
Barakaldo 0 – 1 Malaga
Andratx 3 – 2 Tarazona
Tudelano 1 – 0 Recreativo Huelva
Manchego 1 – 3 Antequera
Real Avilés 0 – 1 Arenteiro
Covadonga 1 – 3 Deportivo La Coruña
Gernika 0 – 2 Unionistas de Salamanca
Náxara 1 – 2 UD Melilla
Antoniano 0 – 1 Lugo
Barbastro 1 – 0 Ponferradina
Yeclano 2 – 0 Sanluqueño
UCAM Murcia 0 – 1 Linares Deportivo
Arandina 1 – 0 Real Murcia
Orihuela 1 – 0 Gimnàstic Tarragona
Ursaria 1 – 2 Cayón
Badalona 0 – 1 Cadiz
San Roque Lepe 1 – 2 Girona
Switzerland: Schweizer Pokal
Kriens 0 – 1 Basel
Delémont 1 – 0 Luzern
Rapperswil-Jona 0 – 2 Young Boys
Black Stars 2 – 6 Winterthur
Lausanne-Sport 0 – 4 Lugano
Servette 2 – 1 Stade-Lausanne-Ouchy
Tanzania: Ligi kuu Bara
Singida Big Stars 2 – 2 Ihefu
Mashujaa 0 – 3 Azam
Coastal Union 0 – 0 Namungo
Turkey: Turkey Cup
Ankaragücü 2 – 0 Arguvanspor
Bandırmaspor 3 – 1 Kestelspor
Boluspor 2 – 0 Karaman FK
Adanaspor 5 – 0 Hacettepe 1945
Kastamonuspor 3 – 2 Ayvalıkgücü Belediyespor
Ümraniyespor 5 – 1 Orduspor 1967
Isparta 32 Spor 3 – 0 Yeni Mersin İY
Kırşehir FK 3 – 0 23 Elazığ
Somaspor 6 – 0 Talasgücü Belediyespor
Arnavutköy Belediyespor 2 – 1 Gölcükspor
İstanbulspor 2 – 3 Kepezspor
Düzcespor 3 – 1 Kuşadasıspor
Menemen 2 – 0 Nevşehir Belediyespor
Etimesgut Belediyespor 1 – 0 Bigaspor
Tuzlaspor 1 – 2 Çankaya FK
Giresunspor 1 – 2 Beyoğlu Yeni Çarşı
Antalyaspor 3 – 0 52 Orduspor
İnegölspor 1 – 2 Belediye Derincespor
Karacabey Belediyespor 0 – 4 Bornova 1877
Fethiyespor 0 – 1 Tokat Bld Plevnespor
Altay 2 – 1 Aliağa FAŞ
Erzurumspor FK 1 – 0 Diyarbekirspor
Kırklarelispor 1 – 0 Karaköprü Belediyespor
Ukraine: Cup
Chornomorets 4 – 1 Zorya
Rukh Vynnyky 0 – 2 Dnipro-1
Wales: Welsh Cup
Guilsfield 7 – 2 Brickfield Rangers
Zimbabwe: Premier Soccer League
Manica Diamonds 1 – 0 Dynamos

Soccer Betting Options

Share this article:
Previous Post: John Brunner Q&A: Abel pushing for IndyCar future sooner than later

November 1, 2023 - In Sports

Next Post: 12 Things you didn’t know about Crocworld Conservation Centre

November 2, 2023 - In Entertainment

Related Posts