Soccer Match Results – 11/05/2023

Albania: Superliga

Teuta Durrës 1 – 1 Laçi
Kukësi 0 – 0 Dinamo City
Skënderbeu Korçë 1 – 1 Tirana
Argentina: Federal A Tournament
Juventud Antoniana 3 – 1 Sportivo Peñarol
Olimpo 2 – 0 Atenas
Douglas Haig 0 – 0 Deportivo Santamarina
Ciudad de Bolívar 3 – 1 Sol de América
Gimnasia y Tiro 2 – 0 Sportivo Belgrano
Argentino Monte Maíz 4 – 0 Cipolletti
Central Norte 3 – 1 Sportivo Las Parejas
Independiente Chivilcoy 1 – 1 Juventud Unida Univ.
Deportivo Armenio 0 – 1 San Miguel
Ferro Carril Oeste 1 – 1 Almirante Brown
Temperley 2 – 1 Deportivo Maipú
Vélez Sarsfield 1 – 1 Talleres de Córdoba
Atlético Tucumán 1 – 2 Independiente
Unión 0 – 0 Lanús
Racing Club 1 – 1 Central Córdoba SdE
Australia: A-League
Newcastle Jets 2 – 2 Western Sydney Wanderers
Austria: Bundesliga
Rheindorf Altach 0 – 2 Rapid Vienna
Hartberg 3 – 2 Blau-Weiß Linz
LASK 3 – 1 Sturm Graz
Rot-Weiß Rankweil 3 – 2 Silz / Mötz
Azerbaijan: Premyer Liqa
Qəbələ 0 – 2 Neftchi Baku
Sabah 0 – 1 Zira
Belarus: 1. Division
Shakhtyor Petrikov 1 – 5 Zhodino Yuzhnoe
Molodechno 1 – 2 Niva Dolbizno
Baranovichi 1 – 1 Lokomotiv Gomel
Slavia 0 – 2 Neman Grodno
Belshina 0 – 1 Energetik-BGU
Smorgon 0 – 0 Minsk
Belgium: First Division A
Standard Liège 1 – 1 Mechelen
Cercle Brugge 0 – 3 Anderlecht
Union Saint-Gilloise 2 – 1 Club Brugge
Sporting Charleroi 1 – 3 Gent
Club Brugge II 0 – 2 Beerschot
Deinze 1 – 1 Dender
Patro Eisden 2 – 1 RFC Seraing
Bolivia: LFPB
Universitario de Vinto 2 – 2 Bolívar
Libertad Gran Mamoré 0 – 2 Royal Pari
Bosnia Herzegovina: Premier Liga
Sarajevo 1 – 1 Borac Banja Luka
Zrinjski 3 – 1 Tuzla City
Siroki Brijeg 1 – 1 Posušje
Brazil: Serie A
Palmeiras 1 – 0 Athletico Paranaense
RB Bragantino 1 – 0 Corinthians
Cruzeiro 1 – 2 Internacional
Coritiba 0 – 1 Goiás
Fortaleza 0 – 2 Flamengo
Vitória 1 – 1 Vila Nova
Bulgaria: First League
Ludogorets 1 – 0 Krumovgrad
Cambodia: Premier League
Svay Rieng 1 – 0 National Defense
Angkor Tiger 2 – 1 Dangkor Senchey
Cameroon: Elite ONE
Canon 1 – 2 Dynamo de Douala
Colombe 0 – 0 Fortuna Mfou
Bamboutos 3 – 1 Aigle Royal
Union Douala 1 – 1 PWD
Avion Academy 2 – 2 Victoria United
Cotonsport 2 – 0 Young Sport Academy
China: China League One
Shijiazhuang Gongfu 3 – 0 Suzhou Dongwu
Sichuan Jiuniu 2 – 0 Heilongjiang Ice City
Qingdao West Coast 1 – 0 Yanbian Longding
Guangxi Pingguo Haliao 2 – 1 Jiangxi Lushan
Liaoning Shenyang 3 – 0 Nanjing City
Shanghai Jiading 1 – 0 Guangzhou FC
Dongguan United 2 – 0 Jinan Xingzhou
Wuxi Wugou 3 – 0 Dandong Tengyue
Colombia: Primera B
Rionegro 3 – 0 Fortaleza CEIF
Costa Rica: Primera División
Cartaginés 3 – 2 Municipal Liberia
Deportivo Saprissa 1 – 0 Alajuelense
Municipal Grecia 0 – 0 Herediano
Croatia: 1. HNL
Varaždin 1 – 1 Dinamo Zagreb
Istra 1961 2 – 0 Slaven Koprivnica
Cyprus: 1. Division
Pafos 1 – 0 Anorthosis
AEK Larnaca 0 – 3 APOEL
AEL 2 – 1 Karmiotissa
Czech Republic: 3. liga
Hradec Králové II 2 – 1 Teplice II
Mladá Boleslav II 1 – 1 Slovan Velvary
Slovan Liberec II 1 – 1 Arsenal Česká Lípa
Chlumec nad Cidlinou 1 – 1 Sokol Brozany
Povltava FA 1 – 2 Motorlet Praha
Viktoria Plzeň II 2 – 1 Slavia Karlovy Vary
Admira Praha 3 – 0 Táborsko II
Baník Ostrava II 5 – 2 Třinec
Karviná 1 – 3 Baník Ostrava
Slovan Liberec 1 – 0 České Budějovice
Slavia Prague 1 – 2 Viktoria Plzen
Viktoria Žižkov 0 – 2 Vysočina Jihlava
Sigma Olomouc II 2 – 4 Chrudim
Dukla Praha 0 – 0 Táborsko
Denmark: 1st Division
Fredericia 1 – 0 Kolding
AaB 2 – 2 Helsingør
Fremad Amager 0 – 1 Esbjerg
Nordsjælland 1 – 0 Vejle
Hvidovre 1 – 4 Midtjylland
Randers 2 – 4 FC Copenhagen
Viborg 2 – 1 Silkeborg
Ecuador: Liga Pro
Cumbayá 0 – 1 Orense
Mushuc Runa 1 – 0 Técnico Universitario
Egypt: Premier League
Modern Future 0 – 1 ENPPI
Al Masry 0 – 4 National Bank of Egypt
Ismaily 2 – 3 El Geish
England: Championship
Norwich City 1 – 3 Blackburn Rovers
Chesterfield 1 – 0 Portsmouth
Kidderminster Harriers 1 – 2 Fleetwood Town
Charlton Athletic 1 – 1 Cray Valley PM
Crewe Alexandra 2 – 2 Derby County
Slough Town 1 – 1 Grimsby Town
Luton Town 1 – 1 Liverpool
Nottingham Forest 2 – 0 Aston Villa
Estonia: Esiliiga A
FC Tallinn 1 – 2 JK Tabasalu
Paide II 3 – 1 Viimsi
Legion 1 – 4 Elva
Tallinna Kalev 1 – 1 Nõmme Kalju
Vaprus 2 – 0 Tammeka
FCI Levadia 2 – 1 Flora
Finland: Veikkausliiga
VPS 1 – 0 Honka
France: Ligue 1
Strasbourg 0 – 0 Clermont
Toulouse 1 – 2 Le Havre
Monaco 2 – 0 Brest
Olympique Lyonnais 1 – 1 Metz
Nice 2 – 0 Rennes
Nantes 0 – 1 Reims
Germany: 2. Bundesliga
Karlsruhe 0 – 3 Paderborn
Hannover 96 2 – 0 Eintracht Braunschweig
Hansa Rostock 0 – 0 Hertha BSC
Preußen Münster 3 – 2 Ulm
Waldhof Mannheim 0 – 0 MSV Duisburg
Hallescher FC 2 – 1 Viktoria Köln
Wolfsburg 2 – 2 Werder Bremen
Heidenheim 2 – 0 Stuttgart
Victoria Clarholz 1 – 2 Brünninghausen
Westfalia Rhynern 2 – 0 Wattenscheid 09
Germania Teveren 1 – 3 Siegburger SV
Hennef 05 2 – 2 Union Schafhausen
SF Baumberg 4 – 0 Schonnebeck
TVD Velbert 3 – 3 Sonsbeck
SC St. Tönis 4 – 3 Meerbusch
Germania Egestorf 2 – 0 VfL Oldenburg
Rotenburger SV 2 – 0 Atlas Delmenhorst
Blau Weiß Bornreihe 1 – 1 Lupo-Martini
Bersenbrück 4 – 0 Eilvese
Tasmania Berlin 1 – 0 Makkabi
Hertha Zehlendorf 2 – 2 Sparta Lichtenberg
Union Fürstenwalde 1 – 3 CFC Hertha
Rugenbergen 1 – 2 Sasel
Alsterbrüder 2 – 2 Union Tornesch
Viktoria Griesheim 2 – 0 Rot-Weiß Walldorf
SV Steinbach 2 – 3 Fernwald
VfL Halle 2 – 5 Bischofswerdaer FV
Baumholder 4 – 0 Quierschied
Bitburg 1 – 1 Wormatia Worms
Arminia Ludwigshafen 3 – 4 Eintracht Trier
Eckernförder SV 1 – 1 Preußen Reinfeld
VfR Neumünster 0 – 1 Todesfelde
Ammerthal 2 – 2 Fortuna Regensburg
Garching 1 – 4 Schwaben Augsburg
Hemelingen 3 – 3 Woltmershausen
Leher TS 2 – 4 Werder Bremen II
Komet Arsten 1 – 0 ESC Geestemünde
Vatan Sport Bremen 1 – 3 Aumund-Vegesack
Blumenthaler SV 1 – 5 Oberneuland
Koblenz 1 – 0 Hessen Kassel
Astoria Walldorf 2 – 1 Aalen
Teutonia Ottensen 3 – 2 Kilia Kiel
Eintracht Norderstedt 1 – 1 Havelse
Drochtersen / Assel 1 – 2 Phönix Lübeck
Zwickau 2 – 2 Eilenburg
Energie Cottbus 4 – 0 Babelsberg
Türkgücü München 2 – 0 Bayern München II
Nürnberg II 2 – 1 Memmingen
Ghana: Premier League
Berekum Chelsea 1 – 0 Samartex
Legon Cities 0 – 2 Medeama
Bofoakwe Tano 1 – 0 Nations
RTU 0 – 0 Bechem United
Heart of Lions 1 – 2 Aduana Stars
Bibiani Gold Stars 1 – 1 Accra Lions
Asante Kotoko 0 – 1 Dreams
Greece: Super League
Aris 1 – 3 Atromitos
Olympiakos 2 – 4 PAOK
Panaitolikos 0 – 1 Asteras Tripolis
PAS Giannina 1 – 1 Volos NFC
Guatemala: Liga Nacional
Xelajú 0 – 1 Antigua GFC
Coatepeque 0 – 1 Deportivo Zacapa
Hungary: NB I
Kisvárda 0 – 1 Zalaegerszeg
Kecskemét 2 – 1 Ferencváros
Paks 0 – 0 MTK
Csákvári TK 1 – 0 Siófok
BVSC Zugló 0 – 1 Kozármisleny
Gyirmót 2 – 4 Nyíregyháza Spartacus
Ajka 1 – 0 Tiszakécske
Kazincbarcika 2 – 2 Szombathelyi Haladás
Pécsi MFC 0 – 1 Győri ETO
MTE 1904 0 – 2 Soroksár SC
Szeged-Csanád 1 – 0 Budafoki MTE
India: I-League
Gokulam Kerala 4 – 1 NEROCA
Chennaiyin 0 – 3 Goa
Italy: Serie A
Cagliari 2 – 1 Genoa
Fiorentina 0 – 1 Juventus
Hellas Verona 1 – 3 Monza
Roma 2 – 1 Lecce
Cremonese 3 – 0 Spezia
Parma 2 – 0 Südtirol
Reggiana 1 – 1 Lecco
Japan: J2 League
ThespaKusatsu Gunma 1 – 2 JEF United
Tokyo Verdy 1 – 0 Tochigi
Fagiano Okayama 0 – 2 Blaublitz Akita
Renofa Yamaguchi 0 – 2 Machida Zelvia
Kenya: KPL
Murang’a SEAL 2 – 1 Tusker
Posta Rangers 0 – 0 KCB
Gor Mahia 0 – 0 Police
Ulinzi Stars 0 – 1 Bidco United
Bandari 2 – 1 Shabana
Muhoroni Youth 0 – 2 Homeboyz
Kyrgyzstan: Top Liga
Alga 2 – 1 Kara-Balta
Neftchi 1 – 3 Muras United
Talant 0 – 0 Dordoi Bishkek
OshMU Aldier 2 – 3 Alay
Ilbirs 0 – 3 Abdysh-Ata
Latvia: Virsliga
Metta 1 – 3 Riga
Super Nova 0 – 4 Rigas FS
BFC Daugavpils 2 – 1 Liepaja
FS Jelgava 0 – 1 Valmiera
Auda 1 – 0 Tukums
Lithuania: 1 Lyga
FA Šiauliai II 4 – 2 BFA
Riteriai 1 – 3 Kauno Zalgiris
Dainava 1 – 2 Panevezys
Malawi: Super League
Moyale Barracks 4 – 1 Chitipa United
Mexico: Liga MX
América 3 – 0 Tijuana
Guadalajara 1 – 0 Cruz Azul
Pachuca 0 – 2 Monterrey
Pumas UNAM 3 – 0 Atlas
Necaxa 4 – 0 Mazatlán
Moldova: Divizia Nationala
CSF Bălți 0 – 1 Zimbru
Sheriff 2 – 1 Milsami
Montenegro: First League
Jedinstvo 1 – 1 Mornar
Arsenal Tivat 1 – 1 Buducnost
Sutjeska 3 – 2 Petrovac
Rudar 0 – 1 Decic
Morocco: Botola Pro
Ittihad Tanger 2 – 2 Maghreb Fès
Mouloudia Oujda 1 – 1 Olympic Safi
Netherlands: Eerste Divisie
Groningen 2 – 2 Dordrecht
Ajax 4 – 1 Heerenveen
Utrecht 1 – 1 Twente
PEC Zwolle 2 – 0 Fortuna Sittard
NEC 3 – 3 Volendam
Sparta Rotterdam 1 – 2 Almere City
AFC 1 – 3 Koninklijke HFC
Nicaragua: Primera Division
Deportivo Ocotal 2 – 0 Matagalpa
UNAN Managua 0 – 0 Managua
Sport Sébaco 1 – 2 Diriangén
Nigeria: NPFL
Abia Warriors 2 – 1 Katsina United
Rivers United 1 – 1 Sunshine Stars
Enugu Rangers 2 – 0 Heartland
Enyimba 1 – 0 Kwara United
Shooting Stars 4 – 1 Niger Tornadoes
Bendel Insurance 1 – 0 Remo Stars
Gombe United 0 – 3 Doma United
Akwa United 0 – 0 Plateau United
North Macedonia: First League
Shkupi 2 – 0 Vardar Skopje
Struga 2 – 1 Shkendija
Norway: 1. Division
Bryne 2 – 1 Sogndal
Hødd 2 – 1 Start
Jerv 0 – 0 Åsane
KFUM 1 – 0 Skeid
Kristiansund 1 – 2 Raufoss
Mjøndalen 2 – 3 Kongsvinger
Moss 2 – 2 Fredrikstad
Sandnes Ulf 3 – 2 Ranheim
Brann 2 – 1 Odd
Lillestrøm 1 – 0 Haugesund
Rosenborg 3 – 1 Molde
Sarpsborg 08 3 – 2 Valerenga
Stabæk 0 – 4 Bodø / Glimt
Tromsø 0 – 1 Strømsgodset
Paraguay: Division Profesional
Tacuary 1 – 0 Sportivo Trinidense
Peru: Primera División
Universitario 1 – 1 Alianza Lima
Poland: Ekstraklasa
Radomiak Radom 0 – 1 Legia Warsaw
Rakow Czestochowa 5 – 0 Zagłębie Lubin
Slask Wroclaw 2 – 1 ŁKS Łódź
Stal Rzeszów 2 – 2 GKS Katowice
Tychy 1 – 3 Lechia Gdańsk
Motor Lublin 2 – 2 Wisła Płock
Portugal: Primeira Liga
Moreirense 1 – 0 Vitoria Guimaraes
Rio Ave 2 – 0 Boavista
Sporting Lisbon 3 – 2 Estrela
Casa Pia 0 – 1 Vizela
Romania: Liga I
FCSB 1 – 2 Rapid Bucureşti
Universitatea Cluj 1 – 2 Voluntari
FCV Farul Constanţa 1 – 1 Botoșani
Csikszereda 1 – 2 1599 Şelimbăr
Progresul Spartac 1 – 3 Alexandria
Russia: FNL
Dynamo Makhachkala 1 – 0 Neftekhimik
Arsenal Tula 1 – 0 Rodina Moskva
Chernomorets 1 – 3 Khimki
Leningradets 0 – 1 Kuban Krasnodar
Tyumen 2 – 0 Sokol Saratov
Krasnodar 2 – 1 Krylya Sovetov
CSKA Moscow 3 – 2 Nizhny Novgorod
Lokomotiv Moscow 1 – 1 Spartak Moscow
Scotland: League Cup
Hearts 1 – 3 Rangers
Dundee 1 – 0 Livingston
Serbia: Prva Liga
Dubočica 1 – 0 Jedinstvo Ub
Grafičar 5 – 1 GFK Sloboda Užice
OFK Beograd 2 – 1 Mačva Šabac
Tekstilac Odžaci 1 – 0 OFK Vršac
Kolubara 0 – 2 Mladost Novi Sad
Vojvodina 2 – 2 Železničar Pančevo
Voždovac 1 – 1 Radnički Niš
Cukaricki 0 – 2 TSC
Zilina 2 – 1 Podbrezová
Slovenia: 1. SNL
Celje 0 – 1 Olimpija
Bravo 0 – 2 Radomlje
Primorje 3 – 1 Beltinci
Fužinar 0 – 0 Tolmin
Gorica 1 – 1 Brinje Grosuplje
Krka 1 – 2 Nafta
South Korea: National League
Pocheon 2 – 3 Ulsan Citizen
Spain: La Liga
Deportivo Alavés 1 – 0 Almeria
Villarreal 2 – 3 Athletic Club
Real Madrid 0 – 0 Rayo Vallecano
Valencia 1 – 0 Granada
SD Logroñés 2 – 1 Tarazona
Osasuna II 1 – 0 Gimnàstic Tarragona
Real Unión 3 – 0 Deportivo La Coruña
Unionistas de Salamanca 1 – 1 Lugo
Sestao River 1 – 0 Celta de Vigo II
Teruel 0 – 2 Ponferradina
Sabadell 1 – 2 Real Sociedad B
Ceuta 1 – 0 Real Murcia
Castellón 2 – 0 Alcoyano
UD Melilla 2 – 1 Atlético Madrid II
Malaga 1 – 1 Córdoba
Real Madrid II 5 – 0 Atlético Baleares
Mérida 1 – 2 Ibiza
Alcorcon 3 – 1 Racing Santander
Amorebieta 0 – 1 Huesca
FC Cartagena 0 – 3 Leganes
Racing Ferrol 1 – 0 FC Andorra
Eldense 2 – 0 Burgos
Sweden: Allsvenskan
Elfsborg 2 – 2 Degerfors
Häcken 4 – 2 Malmö
Halmstad 3 – 0 Kalmar
Mjällby 1 – 2 Brommapojkarna
Dalkurd 1 – 1 Piteå
Motala 2 – 0 IF Karlstad
Umeå 1 – 3 Sollentuna
Örebro Syrianska 4 – 0 Boden
Eskilsminne 4 – 3 Lund
Jönköpings Södra 0 – 2 GAIS
Trelleborg 2 – 2 Skövde AIK
GIF Sundsvall 1 – 1 AFC Eskilstuna
Switzerland: Challenge League
Bellinzona 1 – 2 Sion
Vaduz 1 – 2 Baden
Basel 2 – 1 Yverdon Sport
Luzern 2 – 0 Grasshoppers
Stade-Lausanne-Ouchy 2 – 5 St.Gallen
Tanzania: Ligi kuu Bara
Simba 1 – 5 Young Africans
Thailand: Thai Premier League
Ratchaburi 1 – 2 Chonburi
Nakhon Pathom United 2 – 2 Sukhothai
Tunisia: Ligue 1
Ben Guerdane 0 – 0 Etoile du Sahel
CS Sfaxien 3 – 0 Marsa
Monastir 1 – 0 Bizertin
Turkey: 1. Lig
Bodrumspor 2 – 0 Manisa FK
Bandırmaspor 2 – 0 Altay
Eyüpspor 4 – 1 Adanaspor
Giresunspor 1 – 0 Erzurumspor FK
Altınordu 2 – 2 1461 Trabzon FK
Ankara Demirspor 0 – 0 Kırklarelispor
Nazilli Belediyespor 1 – 5 Esenler Erokspor
Bursaspor 1 – 3 Kırşehir FK
Yeni Mersin İY 3 – 0 Vanspor FK
Ankaraspor 0 – 0 Afyonspor
Beyoğlu Yeni Çarşı 4 – 1 Zonguldak Kömürspor
Karacabey Belediyespor 1 – 1 Diyarbekirspor
Bucaspor 1928 2 – 0 Serik Belediyespor
Karaman FK 2 – 1 Arnavutköy Belediyespor
Düzcespor 0 – 0 Iğdır FK
68 Aksaray Belediyespor 0 – 2 Kastamonuspor
Denizlispor 1 – 2 Menemen
Belediye Derincespor 1 – 1 24 Erzincanspor
İskenderunspor 3 – 1 İnegölspor
Amed 1 – 0 Etimesgut Belediyespor
Sarıyer 1 – 2 Somaspor
Uşak Spor 0 – 2 Fethiyespor
Istanbul Basaksehir 3 – 3 Ankaragücü
Antalyaspor 3 – 2 Besiktas
Sivasspor 1 – 1 Adana Demirspor
Konyaspor 1 – 1 Fatih Karagümrük
Ukraine: Persha Liga
Epitsentr Dunayivtsi 3 – 2 Karpaty Lviv
Nyva Buzova 0 – 1 Prykarpattia
Metalurh Zaporizhya 0 – 0 Inhulets’
FSC Mariupol’ 0 – 2 Livyi Bereh
Viktoriya Sumy 0 – 0 SK Poltava
Metalist 1925 Kharkiv 2 – 1 Chornomorets
Minai 0 – 0 Vorskla
Veres Rivne 2 – 2 Zorya
USA: MLS
Dallas 3 – 1 Seattle Sounders
Sacramento Republic 1 – 2 Phoenix Rising
Wales: Feeder Leagues
Chirk AAA 0 – 0 Gresford Athletic
Zambia: Super League
Kansanshi Dynamos 0 – 2 Green Eagles
Nkana 1 – 3 Nkwazi
Zimbabwe: Premier Soccer League
Dynamos 0 – 0 Black Rhinos
Hwange 1 – 0 Ngezi Platinum
Highlanders 1 – 1 CAPS United
Yadah 6 – 0 Kariba

Soccer Betting Options

Share this article:
Previous Post: FIA: Brazilian GP F1 track invasion was “unacceptable situation”

November 5, 2023 - In Sports

Next Post: Chastain wins the race as Blaney claims 2023 NASCAR Cup title

November 6, 2023 - In Sports

Related Posts