Soccer Match Results – 12/03/2023

Africa: CAF Confederation Cup

SuperSport United 0 – 2 USM Alger
Al Hilal 1 – 2 Modern Future
SOAR Coyah 0 – 4 Zamalek
Abu Salim 1 – 0 Sagrada Esperança
Dreams 2 – 1 Rivers United
Académica do Lobito 1 – 3 Club Africain
Stade Malien Bamako 1 – 2 RSB Berkane
Sekhukhune United 2 – 1 Diables Noirs
Albania: Superliga
Tirana 1 – 1 Partizani Tirana
Dinamo City 2 – 0 Laçi
Kukësi 0 – 0 Teuta Durrës
Argentina: Primera División
Godoy Cruz 1 – 0 Banfield
River Plate 2 – 1 Belgrano
Australia: A-League
Newcastle Jets 0 – 2 Melbourne City
Central Coast Mariners 2 – 2 Melbourne Victory
Austria: Bundesliga
Salzburg 1 – 0 Wolfsberger AC
Blau-Weiß Linz 1 – 1 Sturm Graz
Austria Vienna 0 – 0 LASK
Azerbaijan: Premyer Liqa
Neftchi Baku 1 – 0 Zira
Kapaz 0 – 2 Sabah
Belgium: First Division A
Club Brugge 2 – 0 Standard Liège
Genk 2 – 2 Gent
Union Saint-Gilloise 2 – 1 Cercle Brugge
Mechelen 0 – 2 Sint-Truiden
KV Oostende 0 – 1 Lierse K
Liège 2 – 1 RFC Seraing
Bolivia: LFPB
Nacional Potosí 6 – 1 Royal Pari
Bosnia Herzegovina: Premier Liga
GOŠK Gabela 0 – 0 Siroki Brijeg
Posušje 4 – 1 Igman Konjic
Brazil: Serie A
Flamengo 2 – 1 Cuiabá
Botafogo 0 – 0 Cruzeiro
Palmeiras 1 – 0 Fluminense
RB Bragantino 1 – 0 Coritiba
Atlético Mineiro 2 – 1 São Paulo
Grêmio 1 – 0 Vasco da Gama
Athletico Paranaense 3 – 0 Santos
Fortaleza 1 – 0 Goiás
América Mineiro 3 – 2 Bahia
Bulgaria: First League
Ludogorets 5 – 0 Botev Vratsa
Krumovgrad 1 – 0 Beroe
Pirin Blagoevgrad 1 – 1 Lokomotiv Sofia 1929
Maritsa Plovdiv 1 – 0 CSKA 1948 Sofia II
Spartak Varna 2 – 2 Sportist Svoge
Cambodia: Premier League
NagaWorld 1 – 0 Svay Rieng
Boeung Ket 2 – 2 Prey Veng
Dangkor Senchey 1 – 1 Visakha
Chile: Primera División
Colo Colo 0 – 2 Unión Española
Cobresal 4 – 3 Universidad de Chile
Ñublense 0 – 1 Huachipato
Colombia: Primera A
Deportivo Cali 0 – 2 Junior
Atlético Nacional 0 – 5 Independiente Medellín
Costa Rica: Primera División
Herediano 3 – 0 Alajuelense
Cartaginés 0 – 2 Deportivo Saprissa
Croatia: 1. HNL
Rudeš 0 – 0 Lokomotiva Zagreb
Orijent 1919 0 – 1 Zrinski Jurjevac
Croatia Zmijavci 1 – 0 Jarun
Cyprus: 1. Division
Nea Salamis 0 – 2 Pafos
APOEL 5 – 0 Doxa
Karmiotissa 1 – 1 AE Zakakiou
Czech Republic: Czech Liga
Pardubice 1 – 2 Sparta Prague
Denmark: 1st Division
HB Køge 1 – 2 AaB
Brøndby 4 – 0 Hvidovre
Lyngby 2 – 0 Silkeborg
FC Copenhagen 1 – 2 AGF
OB 1 – 1 Nordsjælland
England: Championship
Bristol City 1 – 2 Norwich City
Chesterfield 1 – 0 Leyton Orient
Aldershot Town 2 – 2 Stockport County
Wrexham 3 – 0 Yeovil Town
Eastleigh 2 – 1 Reading
AFC Bournemouth 2 – 2 Aston Villa
Chelsea 3 – 2 Brighton & Hove Albion
Liverpool 4 – 3 Fulham
Manchester City 3 – 3 Tottenham Hotspur
West Ham United 1 – 1 Crystal Palace
Estonia: Meistriliiga
Tammeka 1 – 1 Viimsi
France: Ligue 1
Toulouse 1 – 1 Lorient
Olympique Marseille 2 – 0 Rennes
Monaco 2 – 0 Montpellier
Lille 2 – 0 Metz
Le Havre 0 – 2 PSG
Brest 3 – 0 Clermont
Germany: 2. Bundesliga
Hertha BSC 5 – 1 Elversberg
Paderborn 1 – 0 Hannover 96
Karlsruhe 2 – 2 Hansa Rostock
Jahn Regensburg 3 – 2 Freiburg II
Borussia Dortmund II 3 – 0 1860 München
Verl 1 – 0 Dynamo Dresden
Bayer Leverkusen 1 – 1 Borussia Dortmund
Mainz 05 0 – 1 Freiburg
Augsburg 2 – 1 Eintracht Frankfurt
Bövinghausen 3 – 2 Vreden
Porz 1 – 1 Bergisch Gladbach
Eintracht Hohkeppel 2 – 2 Borussia Freialdenhoven
Blau-Weiß Königsdorf 4 – 1 BCV Glesch / Paffendorf
Hürth 1 – 0 Frechen
Schonnebeck 1 – 2 Uerdingen
Germania Ratingen 4 – 1 SF Hamborn
Union Frintrop 1 – 1 Kleve
Meerbusch 1 – 3 Straelen
Sonsbeck 2 – 0 Hilden
Büderich 2 – 0 Homberg
VfR Mannheim 1 – 0 Göppinger SV
Eintracht Frankfurt II 1 – 1 Kickers Offenbach
Ghana: Premier League
Bibiani Gold Stars 1 – 2 Nsoatreman
Accra Lions 0 – 1 Nations
Aduana Stars 1 – 0 Hearts of Oak
Karela United 0 – 4 Bechem United
Bofoakwe Tano 0 – 2 Samartex
Greece: Super League
Atromitos 1 – 1 PAS Giannina
Volos NFC 2 – 2 Olympiakos
Panathinaikos 4 – 0 OFI
Guatemala: Liga Nacional
Antigua GFC 0 – 0 Guastatoya
Achuapa 1 – 3 Xelajú
Municipal 1 – 2 Deportivo Zacapa
Génesis 3 – 2 Real Sociedad
Hungary: NB I
Diósgyőr 0 – 3 Zalaegerszeg
Újpest 1 – 2 Paks
Ferencváros 0 – 0 Mezőkövesd
Szeged-Csanád 1 – 0 Pécsi MFC
Budafoki MTE 2 – 0 Kazincbarcika
Soroksár SC 1 – 1 Vasas
Győri ETO 1 – 0 Ajka
Szombathelyi Haladás 1 – 1 Gyirmót
Honvéd 1 – 1 BVSC Zugló
Tiszakécske 1 – 1 Csákvári TK
Siófok 1 – 3 MTE 1904
India: I-League
Rajasthan United 1 – 1 Shillong Lajong
Mohammedan 2 – 1 Sreenidi Deccan
Goa 1 – 0 Kerala Blasters
Indonesia: Liga 1
PSIS Semarang 1 – 0 PSS Sleman
Persikabo 1973 2 – 2 Bhayangkara
Persija 1 – 1 Persita
Italy: Serie A
Fiorentina 3 – 0 Salernitana
Lecce 1 – 1 Bologna
Napoli 0 – 3 Internazionale
Sassuolo 1 – 2 Roma
Udinese 3 – 3 Hellas Verona
Lecco 1 – 0 Bari
Südtirol 0 – 1 Como
Brescia 3 – 1 Sampdoria
Japan: J1 League
Consadole Sapporo 0 – 2 Urawa Reds
Kashima Antlers 2 – 1 Yokohama
Shonan Bellmare 0 – 1 Tokyo
Albirex Niigata 1 – 0 Cerezo Osaka
Nagoya Grampus 1 – 1 Kashiwa Reysol
Kyoto Sanga 3 – 1 Yokohama F. Marinos
Gamba Osaka 0 – 1 Vissel Kobe
Avispa Fukuoka 0 – 1 Sanfrecce Hiroshima
Sagan Tosu 0 – 1 Kawasaki Frontale
Kenya: KPL
Homeboyz 1 – 0 Bidco United
Nzoia Sugar 1 – 3 Sofapaka
Kariobangi Sharks 1 – 2 Gor Mahia
Police 2 – 0 Murang’a SEAL
Bandari 1 – 0 Muhoroni Youth
Malawi: Super League
Ekwendeni Hammers 2 – 1 Dedza Dynamos
Nyasa Big Bullets 1 – 1 Silver Strikers
CIVO United 1 – 0 Mighty Wanderers
Extreme 1 – 2 Chitipa United
Blue Eagles 1 – 2 MAFCO
Pulau Pinang 1 – 1 Terengganu
Sri Pahang 0 – 2 Johor Darul Ta’zim
Perak 0 – 1 Sabah
Mexico: Ascenso MX
Cancún 3 – 0 Atlante
América 2 – 0 León
Monterrey 1 – 1 Atlético San Luis
Moldova: Divizia Nationala
Spartanii Selemet 0 – 7 Petrocub
Zimbru 1 – 2 Dacia-Buiucani
Floreşti 1 – 0 Milsami
CSF Bălți 3 – 1 Sheriff
Netherlands: Eredivisie
Feyenoord 1 – 2 PSV
NEC 1 – 2 Ajax
Go Ahead Eagles 1 – 3 Twente
Utrecht 1 – 1 AZ
Nicaragua: Primera Division
Sport Sébaco 1 – 2 Diriangén
Nigeria: NPFL
Bayelsa United 2 – 2 Abia Warriors
Sporting Lagos 1 – 0 Katsina United
Shooting Stars 0 – 0 Heartland
Gombe United 2 – 5 Kano Pillars
Remo Stars 1 – 0 Plateau United
North Macedonia: First League
Sileks 1 – 1 KF Gostivari
Shkupi 1 – 0 Shkendija
Rabotnički 1 – 0 Akademija Pandev
Bregalnica Štip 2 – 2 Voska Sport
Tikvesh 2 – 3 Struga
Norway: 1. Division
Kongsvinger 2 – 4 Kristiansund
Bodø / Glimt 2 – 0 Sarpsborg 08
Haugesund 3 – 0 Stabæk
Molde 1 – 1 HamKam
Odd 4 – 1 Aalesund
Sandefjord 1 – 0 Lillestrøm
Strømsgodset 3 – 0 Brann
Viking 1 – 5 Rosenborg
Valerenga 1 – 1 Tromsø
Poland: Ekstraklasa
Cracovia 4 – 4 Ruch Chorzów
Zagłębie Lubin 0 – 3 Legia Warsaw
Slask Wroclaw 1 – 1 Rakow Czestochowa
Znicz Pruszków 1 – 0 Odra Opole
Lechia Gdańsk 2 – 0 Miedź Legnica
Portugal: Primeira Liga
Moreirense 0 – 0 Benfica
Boavista 0 – 4 Arouca
Sporting Braga 3 – 1 Estoril
Romania: Liga I
FCSB 0 – 2 Oţelul
Universitatea Cluj 2 – 1 Gloria Bistriţa
Chindia Târgovişte 1 – 1 Concordia Chiajna
Russia: Premier League
Krasnodar 2 – 1 Orenburg
CSKA Moscow 2 – 0 Rostov
Lokomotiv Moscow 3 – 1 Zenit
Akhmat Grozny 2 – 1 Spartak Moscow
Scotland: Premiership
Hibernian 2 – 0 Aberdeen
Rangers 2 – 0 St. Mirren
St. Johnstone 1 – 3 Celtic
Serbia: Prva Liga
OFK Vršac 2 – 0 Mladost Novi Sad
TSC 1 – 0 Radnički Niš
Cukaricki 4 – 1 Radnički Kragujevac
Napredak 0 – 1 Red Star Belgrade
Spartak Trnava 2 – 0 Skalica
Slovan Bratislava 2 – 2 Ružomberok
Slovenia: 1. SNL
Maribor 3 – 1 Olimpija
Bravo 2 – 0 Mura
South Korea: K League Classic
Ulsan 1 – 0 Jeonbuk Motors
Gwangju 0 – 0 Pohang Steelers
Daegu 2 – 1 Incheon United
Spain: La Liga
Almeria 0 – 0 Real Betis
Sevilla 1 – 1 Villarreal
Barcelona 1 – 0 Atletico Madrid
Mallorca 0 – 0 Deportivo Alavés
Barcelona II 1 – 2 Deportivo La Coruña
Arenteiro 2 – 0 Sabadell
Osasuna II 1 – 1 Teruel
Unionistas de Salamanca 2 – 0 Gimnàstic Tarragona
SD Logroñés 2 – 3 Celta de Vigo II
Real Sociedad B 1 – 2 Ponferradina
Real Madrid II 2 – 1 San Fernando CD
Recreativo Huelva 0 – 1 Real Murcia
Ceuta 0 – 1 Ibiza
Atlético Baleares 2 – 1 Alcoyano
Antequera 0 – 1 Algeciras
UD Melilla 0 – 1 Córdoba
Alcorcon 0 – 2 Elche
Amorebieta 0 – 1 Burgos
FC Andorra 1 – 0 Huesca
Mirandes 0 – 0 Racing Santander
Racing Ferrol 5 – 4 Albacete
Azuaga 2 – 0 RCP Valverdeño
Switzerland: Super League
Lugano 1 – 0 Luzern
Young Boys 1 – 1 Servette
Thailand: Thai Premier League
Khonkaen United 2 – 2 Lamphun Warriors
Prachuap 0 – 1 Bangkok United
Muangthong United 2 – 2 Buriram United
Turkey: 1. Lig
Erzurumspor FK 1 – 1 Gençlerbirliği
Göztepe 3 – 0 Giresunspor
Manisa FK 3 – 0 Altay
Ankaraspor 1 – 1 Karacabey Belediyespor
Adıyaman 2 – 1 Zonguldak Kömürspor
Beyoğlu Yeni Çarşı 0 – 0 Diyarbekirspor
Bucaspor 1928 1 – 1 1461 Trabzon FK
Karaman FK 1 – 0 İnegölspor
Düzcespor 4 – 2 Sarıyer
68 Aksaray Belediyespor 0 – 1 Denizlispor
Amed 1 – 2 Kastamonuspor
Uşak Spor 0 – 1 Somaspor
Kasımpaşa 4 – 2 Gaziantep FK
Trabzonspor 0 – 1 Kayserispor
Ankaragücü 1 – 1 Besiktas
Ukraine: Premier League
Chornomorets 1 – 3 LNZ Cherkasy
Shakhtar Donetsk 2 – 0 Metalist 1925 Kharkiv
USA: MLS
Los Angeles 2 – 0 Houston Dynamo
Vietnam: V.League 1
Hoàng Anh Gia Lai 1 – 1 Binh Duong
Hồng Lĩnh Hà Tĩnh 2 – 4 Nam Định
Hà Nội 0 – 1 Bình Định
Zambia: Super League
Zanaco 1 – 1 Green Eagles
Red Arrows 1 – 1 Kabwe Warriors
Mutondo Stars 2 – 0 Kansanshi Dynamos
Trident 0 – 0 Konkola Blades

Soccer Betting Options

Share this article:
Previous Post: Joseph Loake wins Aston Martin Autosport BRDC Young Driver of the Year

December 4, 2023 - In Sports

Next Post: Leaders crash, Majeski wins second Snowball Derby

December 4, 2023 - In Sports

Related Posts