Soccer Match Results – 12/06/2023

Armenia: Premier League

Alashkert 1 – 1 Pyunik
Asia: AFC Champions League
Wuhan Three Towns 1 – 1 Pohang Steelers
Hà Nội 2 – 1 Urawa Reds
Belgium: Cup
Knokke 1 – 2 OH Leuven
Antwerp 5 – 2 Sporting Charleroi
Club Brugge 4 – 0 Zulte-Waregem
KV Oostende 3 – 1 Genk
Sint-Truiden 0 – 1 Gent
Bolivia: LFPB
Aurora 3 – 0 Vaca Díez
Oriente Petrolero 3 – 0 Jorge Wilstermann
Royal Pari 1 – 1 Universitario de Vinto
Guabirá 2 – 0 Independiente
Bosnia Herzegovina: Premier Liga
Tuzla City 2 – 0 Siroki Brijeg
Brazil: Serie A
Goiás 1 – 0 América Mineiro
Bulgaria: Cup
Hebar 1918 2 – 1 Levski Sofia
Ludogorets 4 – 0 Lokomotiv Plovdiv
Cameroon: Elite ONE
Gazelle 3 – 1 Union Douala
Fortuna Mfou 0 – 1 Dynamo de Douala
Aigle Royal 2 – 0 Les Astres
Bamboutos 0 – 1 PWD
Colombe 0 – 0 Canon
Victoria United 1 – 1 Jeunes Fauves
Stade Renard 1 – 1 Cotonsport
UMS de Loum 0 – 0 Avion Academy
Cyprus: Cup
Omonia Aradippou 0 – 2 Ethnikos Achna
Hradec Králové 0 – 2 Slavia Prague
Mladá Boleslav 1 – 3 Viktoria Plzen
Jablonec 3 – 2 Teplice
Denmark: DBU Pokalen
FC Copenhagen 0 – 2 Silkeborg
Nordsjælland 3 – 0 AB
Egypt: Premier League
Al Mokawloon 0 – 0 El Dakhleya
England: EFL Trophy
Wigan Athletic 2 – 0 Stockport County
Reading 2 – 1 Charlton Athletic
Aston Villa 1 – 0 Manchester City
Brighton & Hove Albion 2 – 1 Brentford
Fulham 5 – 0 Nottingham Forest
Sheffield United 0 – 2 Liverpool
Crystal Palace 0 – 2 AFC Bournemouth
Manchester United 2 – 1 Chelsea
Europe: UEFA Europa League
Villarreal 0 – 0 Maccabi Haifa
France: Ligue 1
Olympique Marseille 3 – 0 Olympique Lyonnais
Annecy 1 – 2 Caen
Germany: DFB Pokal
Stuttgart 2 – 0 Borussia Dortmund
Saarbrücken 2 – 0 Eintracht Frankfurt
Hertha BSC 4 – 3 Hamburg
Bayer Leverkusen 3 – 1 Paderborn
Kickers Emden 4 – 1 Arminia Hannover
Greece: Cup
OFI 3 – 1 Kifisia
Larissa 1 – 1 Atromitos
Hungary: NB I
Mezőkövesd 0 – 2 Ferencváros
India: I-League
Rajasthan United 2 – 2 Inter Kashi
Shillong Lajong 2 – 0 Churchill Brothers
Mohun Bagan 2 – 2 Odisha
Italy: Coppa Italia
Fiorentina 3 – 2 Parma
Morocco: Botola Pro
Wydad Casablanca 3 – 1 Mouloudia Oujda
Netherlands: Eredivisie
RKC Waalwijk 2 – 3 Ajax
AZ 1 – 2 NEC
Nigeria: NPFL
Abia Warriors 1 – 1 Sporting Lagos
Sunshine Stars 1 – 0 Shooting Stars
Heartland 1 – 0 Bendel Insurance
Lobi Stars 1 – 0 Gombe United
Kano Pillars 1 – 0 Akwa United
Kwara United 0 – 0 Doma United
Niger Tornadoes 0 – 0 Remo Stars
Plateau United 2 – 1 Enugu Rangers
North Macedonia: First League
Sileks 3 – 2 Vardar Skopje
Struga 1 – 0 Voska Sport
Poland: Cup
Korona Kielce 2 – 1 Legia Warsaw
Rakow Czestochowa 1 – 0 Cracovia
Stal Mielec 1 – 2 Widzew Łódź
Portugal: Taça da Liga
Estoril 3 – 1 Porto
Romania: Cupa României
Rapid Bucureşti 0 – 0 CFR Cluj
Botoșani 0 – 4 Universitatea Cluj
Alexandria 2 – 3 CSA Steaua Bucureşti
SCM Zalău 2 – 1 Bihor Oradea
Scotland: Premiership
Aberdeen 0 – 1 Kilmarnock
Celtic 4 – 1 Hibernian
Hearts 0 – 1 Rangers
St. Johnstone 1 – 0 St. Mirren
Serbia: Prva Liga
Dubočica 1 – 1 Radnički Novi Beograd
Slovenia: 1. SNL
Aluminij 0 – 5 Domzale
Koper 3 – 3 Maribor
South Africa: Cup
Venda FC 1 – 2 University of Pretoria
Milford 2 – 0 Upington City
AmaZulu 0 – 1 Mamelodi Sundowns
Sekhukhune United 2 – 0 Chippa United
Spain: Copa del Rey
Atlético Astorga 0 – 2 Sevilla
Villanovense 1 – 2 Real Betis
Barbastro 1 – 0 Almeria
Terrassa 0 – 1 Deportivo Alavés
Yeclano 0 – 2 Rayo Vallecano
Valle Egüés 0 – 3 Mallorca
Tudelano 1 – 2 Las Palmas
Andratx 0 – 1 Real Sociedad
Lugo 2 – 0 Mirandes
Antequera 0 – 2 Huesca
Malaga 1 – 0 Eldense
Deportivo La Coruña 2 – 3 Tenerife
Arenteiro 1 – 3 Burgos
Unionistas de Salamanca 2 – 0 Sporting Gijon
Levante 0 – 1 Amorebieta
Alcorcon 0 – 1 FC Cartagena
Switzerland: Super League
Young Boys 1 – 0 Stade-Lausanne-Ouchy
Lugano 1 – 3 Basel
St.Gallen 4 – 0 Yverdon Sport
Turkey: Turkey Cup
Hatayspor 2 – 1 Düzcespor
Sakaryaspor 1 – 0 Ankaraspor
Boluspor 1 – 0 Amed
Bandırmaspor 3 – 1 Somaspor
Ümraniyespor 2 – 1 Çankaya FK
Eyüpspor 3 – 1 Ankara Demirspor
Kayserispor 4 – 0 Vanspor FK
Trabzonspor 3 – 1 Çorum FK
Gençlerbirliği 4 – 1 Bornova 1877
Kasımpaşa 4 – 1 Kırşehir FK
Adanaspor 2 – 0 Esenler Erokspor
Bodrumspor 2 – 1 Menemen
Konyaspor 3 – 0 Beyoğlu Yeni Çarşı
Erzurumspor FK 0 – 3 24 Erzincanspor
Göztepe 3 – 0 1461 Trabzon FK
Altay 2 – 3 Kırklarelispor
Wales: Feeder Leagues
Llandudno 2 – 2 Denbigh Town

Soccer Betting Options

Share this article:
Previous Post: ARCA sets its 2024 East and West series schedules

December 6, 2023 - In Sports

Next Post: Market Review, Commodities, Currencies, Economic & Corporate Update – 06.12.23

December 7, 2023 - In Business

Related Posts